Pokaż listę

Pośrednik nieruchomości zaprasza w podróż po osiedlach Wrocławia

 Podróż po wrocławskich osiedlach

Kupno mieszkania to jedno z najbardziej emocjonalnych przeżyć. Oszczędzamy, szukamy inspiracji, planujemy. Wszystko po to, aby nasz własny kąt był niepowtarzalny, wymarzony i skrojony na miarę tylko dla nas. Tak jak planowaliśmy w głowach od lat. Jednym marzą się niewyobrażalnie duże okna, które wpuszczają do mieszkania niewyobrażalne ilości światła, witaminy D i dobrego samopoczucia. Inni szukają zacisza. Po prostu ciszy, spokoju, oderwania od miastowego zgiełku. Zielonej trawy i śpiewu skowronków o godzinie 6 rano. Inna osoba będzie chciała zaparzyć rano kawę w ulubionym kubku wyjść na balkon plasujący się na 11 piętrze i patrząc w dal nastawiać się pozytywnie na resztę dnia. Ile głów tyle wizji.     

Lokalizacja ważniejsza, niż myślisz

Nie da się ukryć, że jednym z ważniejszych czynników, który nieprawdopodobne dopełni zadowolenie z nabytej nieruchomości jest lokalizacja. Niby dużo się o niej mówi, niby każdy zwraca na nią uwagę, ale jakby wciąż za mało i zbyt powierzchownie. Mało kto chce studiować mapę, sprawdzać, chodzić i oglądać okoliczne parki zastanawiając się czy, aby na pewno kręte ścieżki będą odpowiednie dla takiego biegacza jak ja. Oczywiście skarbnicą wiedzy o lokalizacji danego budynku jest pośrednik nieruchomości i to on jako pierwszy opowiada nam o miejscu, w którym potencjalnie mamy mieszkać. Jednak, mimo wszystko warto samemu przyjrzeć się osiedlu, na którym – kto wie –  może spędzimy resztę życia?
Nasza idea

  Aby ułatwić Wam to zadanie postanowiliśmy zorganizować szereg postów o tematyce osiedli, które - jak na wrocławskie biuro nieruchomości przystało - znajdują się we Wrocławiu. We wstępie podkreślamy, że będą to tylko niewielkie części informacji o danych obszarach. Chcemy sprawić, że po zapoznaniu się z opisami osiedli będziecie chcieli je odkryć na własną rękę. Na końcu każdego postu będzie umieszczona podsumowująca infografika, która sprawi, że zapamiętacie jeszcze więcej!

Dzielnica  

  Dla jasności powinniśmy raz na zawsze przekreślić znak równości między definicją dzielnicy i osiedla. Dzielnice we Wrocławiu prawnie nie obowiązują już od 1991 roku. Mimo to nadal najbardziej standardowymi określeniami danych obszarów miasta są; Śródmieście, Stare Miasto, Psie Pole, Krzyki oraz Fabryczna - czyli nazwy dawnych dzielnic. Pamiętajcie, że brak dzielnic spowodował, iż Wrocław został podzielony na osiedla z imponującą liczbą – 48. Ręka do góry, kto zapamięta je wszystkie!

48 osiedli we Wrocławiu:

Imponująca liczba osiedli wymusza na nas wypisanie ich wszystkich. Oto one:  

 1.     Bieńkowice
 2.     Biskupin - Sępolno - Dąbie - Bartoszowice
 3.     Borek
 4.     Brochów
 5.     Gaj
 6.     Gajowice
 7.     Gądów - Popowice Płd.
 8.     Grabiszyn - Grabiszynek
 9.     Huby
 10.     Jagodno
 11.     Jerzmanowo - Jarnołtów - Strachowice - Osiniec
 12.     Karłowice - Różanka
 13.     Klecina
 14.     Kleczków
 15.     Kowale
 16.     Krzyki - Partynice
 17.     Księże
 18.     Kuźniki
 19.     Leśnica
 20.     Lipa Piotrowska
 21.     Maślice
 22.     Muchobór Mały
 23.     Muchobór Wielki
 24.     Nadodrze
 25.     Nowy Dwór
 26.     Ołbin
 27.     Ołtaszyn
 28.     Oporów
 29.     Osobowice - Rędzin
 30.     Pawłowice
 31.     Pilczyce - Kozanów - Popowice Płn.
 32.     Plac Grunwaldzki
 33.     Polanowice - Poświętne - Ligota
 34.     Powstańców Śląskich
 35.     Pracze Odrzańskie
 36.     Przedmieście Oławskie
 37.     Przedmieście Świdnickie
 38.     Psie Pole - Zawidawie
 39.     Sołtysowice
 40.     Stare Miasto
 41.     Strachocin - Swojczyce - Wojnów
 42.     Szczepin
 43.     Świniary
 44.     Tarnogaj
 45.     Widawa
 46.     Wojszyce
 47.     Zacisze - Zalesie - Szczytniki
 48.     ŻernikiPokaż listę
Facebook LinkedIn